رونق صنعت گردشگری و هتل داری در مشهد

این روزها مشهد به عنوان یک شهر مهاجرپذیر مطرح گشته است و از شهرها و روستاهای خراسان که بلکه از اقصی نقاط ایران برای کار و امرار معاش به این شهر می آیند . اساسا چرخ اقتصادی مشهد براساس صنعت گردشگری می چرخد اما در گسترش صنعت نیز پیشگام شدند که خب طبیعتا در شهری که جمعیت آن رو به فزونی است و جمعیت زیادی دارد این امر ایجاب می کند که صنایع مختلفی نیز پیرامون آن شکل بگیرد .

شاید در نگاه اول بحث رزرو هتل مشهد را به عنوان یک کسب و کار در مشهد مطرح کنید اما نه این گونه نیست . صنعت گردشگری فضایی وسیع تر از این احوالات دارد . از فروش یک مغازه سوپر مارکت و ساده ترین مایحتاج گرفته بعد از آن بازارها و مراکز تجاری و خرید که از آن ها برای سوغات خریدن استفاده کرده سپس انواع حمل و نقل از جمله پیک های موتوری تاکسی های درون شهری تاکسی های برون شهری اتوبوس ها brt مترو تا قطار و هواپیما و . . . . . . . . .

بله . . . . حمل و نقل خود یک صنعت مادر محسوب می گردد و از آن روز که چرخ اختراع شد تا به امروز حمل و نقل و به عبارت بهتر انواع حمل و نقل اهم از زمینی و هوایی و دریایی نقش مهم و واجبی در زندگی بشریت ایفا گردیده است .

اما در مورد هتل و سایر مکان های اقامتی نیز توضیح ویژه ای خواهیم داد .

بحث های خدماتی نیز در این میان سهم ویژه ای را در بر دارند . خدمات از ساده ترین کارها نظیر مسافرگیری فروش بلیط و . . . . . . . . . . . گرفته تا رزرو هتل آپارتمان مشهد به صورت اینترنتی و آنلاین . . . . . . . بله درست متوجه شدید این روزها خدمات اینترنتی نیز رونق ویژه ای یافته و عده ای به عنوان پیشگامان آن طرح ها و ایده های جدیدی را اجرا می کنند .

در بحث گردشگری سایر درآمدها نیز مطرح می گردند که باز بحث توریستی و کسب درآمد از این بخش نیز اولویت دارد . نظیر استخرها و مجموعه های آبی پارک ها و فضاهای سبز باغ پرندگان باغ وحش ها پارک دلفین ها شهربازی ها سافاری وانواع و اقسام کلوپ ها و . . . . . . . .  منبه این مقاله سایت هتل می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *